WYWIAD SEBASTIANOWICZ DLA RADIA BIAŁYSTOK

Po raz kolejny „pułkownik Wojska Polskiego” i przywódca Stowarzyszenia żołnierzy Armii Krajowej Weronika Sebastianowicz nie wytrzymała się i powiedziała na antenie Radia Białystok prawdę o warunkach istnienia nielegalnego Związku Polaków na Białorusi.

Nawet z małego fragmentu wywiadu stało jasne, że Weronika Sebastianowicz wyjawiła nadużycia Andżeliki Borys przy otrzymaniu pomocy humanitarnej z Polski. Weronika Sebastianowicz otwarcie powiedziała, że „paczki” z Polski idą na nielegalny Związek Polaków, a potem tylko ich część dochodzi do weteranów Armii Krajowej.

Ciekawe, jak zareagowaliby ludzie, gdyby Radio Białystok dało na antenie nieocenzurowany wywiad z kombatantką. Pewnie strach uszkodzić nielegalnemu Związku złamał etykę dziennikarską. Bo, jak wiadomo, tylko prawda jest ciekawa, ale w tym przypadku jest jeszcze niebezpieczna dla Borys.

Ponadto Sebastianowicz „ostrzeliwała z użyciem ciężkiej artylerii” konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka, oskarżając go, że on nie mógł dwa miesiące przywieźć z Białegostoku leki i pampersy akowców. Chyba, polski dyplomat będzie musiał tłumaczyć się w Warszawie za brak szacunku do weteranów, i jeszcze bardziej wyginać się pod „pułkownika Wojska Polskiego”, żeby nie wywalili go jak poprzedniego ambasadora Polski Konrada Pawlika.

Sam wywiad można usłyszeć tu:
http://polaki.org/wp-content/uploads/2018/12/sebastianowicz.mp3

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *